REFAHİYE KENT KONSEYİ KURULDU | 18 TEMMUZ 2019

Refahiye Kent Konseyi 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 26313 sayılı Kent Konseyi Yönetmeliği’ne dayanarak, Belediye Başkanımız Çakmak PAÇACI’ nın çağrısı üzerine toplanmış ve kurulmuştur.

            Kuruluş amaçları; kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek,

            Merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın olması hedeflenmektedir.

İlk iki yıllık süre için Refahiye Kent Konseyi Başkanı olarak

Bülent METE

Refahiye Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri

Eyüp Feridun SÜNGÜ,Mahmut KUMBAR, Erol KELLE, Turgay PAÇACI, Kürşat KARABULUT, Emrah AKGÜN, Engin ERTUNÇ, Fatih SARIYILDIZ

Refahiye Kent Konseyi Divan Kurulu Üyeleri

Mahmut KUMBAR, Fatih BAŞARA, Engin ERTUNÇ

Refahiye Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak

Durak ÇİFTCİ

Oy birliği ile seçilmiştir.

            Kent Konseyi toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Çakmak PAÇACI İlk günden beri hayalini kurduğum Refahiye Kent Konseyini kurmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Yönetim anlayışım gereği meşvereti önemsiyorum. Yerel demokrasinin güçlü bir organı olan kent konseyinin, istişareyi merkeze alan ortak bir akıl mekanizması işlevi göreceğine inanıyorum, Kent Konseyinde gönüllü olarak hizmet edecek olan hemşehrilerimiz geliştirdikleri projelerle ilçemizin kültürel ve sosyal açıdan daha ileriye gitmesini sağlayacaktır, Konseyde görev alanlara başarılar dileyerek. Hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.