BİNALİ YILDIRIM VE HÖKÜMET MAHALLESİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN | 8 EYLüL 2020

REFAHİYE BELEDİYESİNİN OLUŞTURDUĞU
“BİNALİ YILDIRIM MAHALLESİ” VE
İSMİ DEĞİŞEN “HÖKÜMET MAHALLESİ”
HAYIRLI OLSUN
İş ve işlemlerin daha etkin, daha hızlı ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve ayrıca devlet büyüğümüz Sayın Binali YILDIRIM Beyefendinin isminin ebedi bir şekilde yaşatılması, gelecek kuşaklara değerinin anlatılması amacıyla Refahiye Belediye Meclisinin 5393 sayılı Belediye Kanununun 9’uncu maddesi gereğince almış olduğu karar, İlçe Kaymakamımızın uygun görüşü ve il Valiliğimizin onayı ile Refahiye Belediyesi sınırları içerisinde bulunun mevcut Kemaliye Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesinden bir kısım yerler bölünerek “Binali Yıldırım Mahallesi” isminde yeni bir mahalle kurulmuştur.
Ayrıca; ilimiz Erzincan’a bağlı Kemaliye isminde bir ilçe olması ve aynı isminde ilçemizde de bir mahalle olması nedeniyle birçok iş, işlem ve yazışma adreslerinde isim benzerliğinden dolayı karışıklıklar olmaktadır.
Bu isim benzerliği nedeniyle oluşan olumsuzlukların ortadan kaldırılması ve geçmiş yıllardan beri ilçe halkının, (ilçede hükümet teşkilatlarının bulunmasından) Refahiye yerine Hökümet ismini kullandığından dolayı bu ismi yaşatmak amacıyla, Kemaliye Mahallesi ismi “Hökümet Mahallesi” olarak değiştirilmiştir.
Yeni kurulmuş olan Binali Yıldırım Mahallesi ve yine isim alan Hökümet Mahallesi isminin tüm hemşerilerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Bu bağlamada emeği geçen her kademedeki kurum personellerine, Belediyemiz Meclisinin değerli üyelerine, İlçe Kaymakamımız ve İl Valimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.