Refahiye Merkez Esat Muhlis Camii Şadırvanları Yenileme Çalışmaları
İştir Kişinin Ayinesi……
İlçemiz Merkez Esat Muhlis Camii wc, sadırvan, morg ve gasil hanesi eski ve kullanılamayacak durumda iken Belediye Başkanımız Sayın Çakmak PAÇACI' nın girişimleri ile koruma altında olan bu alanın yenilenmesi için Vakıflar Bölge Müdürlüğünden gerekli izinler alınmıştır.
Modern ve kullanılmaya elverişli wc, morg, gasil hane ve lavabo gibi bölümlerin olduğu bina yapımı Hayırsever İş insanımız sayın Fikri BAYRAK Bey tarafından üstlenilmiştir.
Düzenlenen temel atma programına İlçe Kaymakamımız Sayın Eyüp KAYKAÇ, Belediye Başkanımız Sayın Çakmak PAÇACI, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın İlhan MIZRAK, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Eyüp SÜNGÜ, İl Genel Meclis Üyesi Sayın Burhan DUMANLI, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanımız yapılan yatırımın ilçemize hayırlı olmasını dileyerek Hayırsever İş insanımız Fikri BAYRAK Beye de hayırlı yatırımlarından, yapmış olduğu sadaka-i cariyelerinden dolayı teşekkür etti. Dua ve kurban kesiminin artından temel atma töreni sona erdi.#ÇalışıncaOluyor